ذکر امروز
معرفی کتاب

کتاب «نقشه راه اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری» در راستای تبیین مفهوم و بیان الزام‌ها و ارکان اقتصاد مقاومتی که مشتمل بر بیانات، رهنمودها و سیاست‌های امور اقتصادی رهبری است، در سه بخش و 10 فصل به همت ابراهیم زارعی گردآوری و از سوی انتشارات ایران منتشر شده است.

امکانات جانبی


حمایت می کنیم
یک هدف دیگر ، مدیریت مصرف حاملهای انرژی است . ما چون یک کشور نفت خیز بودیم ، از اول عادت کردیم بنزین را ، گاز را ، گازوئیل را ، نفت سفید را بدون ملاحظه مصرف کنیم .مصرف ما از مصرف بسیاری از کشورها – شاید به یک معنا از همه ی کشور – بیشتر و بی رویه تر بوده است . این هدفمندی یارانه ها ، کشور را به صرفه جویی در مصرف حاملهای انرزی می کشاند .

آمارهائی که منتشر شده است و آمارهای مورد قبول است ، به ما نشان می دهد که تا همین امروز اگر قانون هدفمندی یارانه ها اجرا نمی شد ، مصرف بنزین در کشور تقریبا دو برابر مصرفی بود که امروز انجام می گیرد. وقتی که تولید داخلی بنزین به قدر مصرف نیست ، ما مجبوریم چه کار کنیم ؟ باید بنزین را وارد کنیم ؛ یعنی دست ملت ایران را زیر کارد بدخواهان و دشمنان باشد. با این کار ف صرفه جوئی شد.( بیانات در دیدار زائرین و مجاورین حرم رضوی
1391/1/1 )نوع مطلب : اقتصاد مقاومتی، 
برچسب ها : مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، مدیریت مصرف،
شنبه 8 فروردین 1394 :: نویسنده : ربیعی
درباره وبلاگاین ملت راه را پیدا کرده . اصلا محاسباتشان اشتباه است ؛ نمیفهمند چه کار باید بکنند و چه کار دارند میکنند . خب ، اما فشار می آورند ؛ فشار اقتصادی از راه تحریمها . ما باید یک اقتصاد مقاومتی واقعی در کشور بوجود بیاوریم. (بیانات در دیدار جمعی از کارآفرینان سراسر کشور 1389/6/16)
نظرسنجی
به نظر شما برای کارآمدسازی اقتصاد مقاومتی تاکید بر کدام عامل ضروری تر است؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز :1
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :