ذکر امروز
معرفی کتاب

کتاب «نقشه راه اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری» در راستای تبیین مفهوم و بیان الزام‌ها و ارکان اقتصاد مقاومتی که مشتمل بر بیانات، رهنمودها و سیاست‌های امور اقتصادی رهبری است، در سه بخش و 10 فصل به همت ابراهیم زارعی گردآوری و از سوی انتشارات ایران منتشر شده است.

امکانات جانبی


حمایت می کنیم
پیشرفت مادی کشور در درجه اول ، متوقف بر دو عنصر است : یک عنصر ، عنصر علم است ؛ یک عنصر ، عنصر  تولید است . اگر علم نباشد ، تولید هم صدمه می بیند ؛ کشور با علم پیش می رود . اگر علم باشد ، اما بر اساس این علم و بر بنیاد دانش ، تولید تحول و تکامل و افزایش پیدا نکند ، باز کشور درجا میزند . عیب کار ما در دوران حکومت طواغیف  این بود که نه تنها علم داشتیم ، و چون علم نبود ، نه تولید متکی بر پایه ی علم و پیشرونده و رشدیابنده داشتیم .

لذا دنیا وقتی وارد میدان صنعت شد ، پیش رفت ، قاره ی آسیا که دیرتر از اروپا وارد میدان صنعت شده بود ، پیش رفت ؛ ولی ما بر اثر حکومت این  طواغیف و شرائط گوناگون ، عقب ماندیم . اگر می خواهیم جبران کنیم – که می خواهیم ، و ملتمان حرکت هم کرده است و به میزان زیادی پیش هم رفته است – باید به علم و تولید اهمیت بدهیم ؛ باید در مراکز علم ، در مراکز تحقیق ، با شکلهای نو و مدرن پیگیری شود . ( بیانات در دیدار جمعی از پژوهشگران و مسئولان شرکت های دانش بنیان
1391/5/8 )
نوع مطلب : اقتصاد مقاومتی، 
برچسب ها : مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، علم و تولید،
شنبه 23 خرداد 1394 :: نویسنده : ربیعی
درباره وبلاگاین ملت راه را پیدا کرده . اصلا محاسباتشان اشتباه است ؛ نمیفهمند چه کار باید بکنند و چه کار دارند میکنند . خب ، اما فشار می آورند ؛ فشار اقتصادی از راه تحریمها . ما باید یک اقتصاد مقاومتی واقعی در کشور بوجود بیاوریم. (بیانات در دیدار جمعی از کارآفرینان سراسر کشور 1389/6/16)
نظرسنجی
به نظر شما برای کارآمدسازی اقتصاد مقاومتی تاکید بر کدام عامل ضروری تر است؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز :1
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :