ذکر امروز
معرفی کتاب

کتاب «نقشه راه اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری» در راستای تبیین مفهوم و بیان الزام‌ها و ارکان اقتصاد مقاومتی که مشتمل بر بیانات، رهنمودها و سیاست‌های امور اقتصادی رهبری است، در سه بخش و 10 فصل به همت ابراهیم زارعی گردآوری و از سوی انتشارات ایران منتشر شده است.

امکانات جانبی


حمایت می کنیم
در محیط کار و تلاش اقتصادی کشور ، ابتکار وجود داشته باشد . من عرض میکنم چخ خوب است کارخانه هایی که در کشور ما وجود دارند ؛ چه آنهایی که در اختیار دولت است و چه آنهایی که در اختیار مردم است امروز تعداد زیادی از واحدهای تولیدی در اختیار مردم و مال خود مردم است یک مقدار از درآمدشان را برای تحقیق ، برای پیشبرد کار و برای کیفیت بخشیدن به کالای تولیدیشان صرف کنند . چرا ما باید بنشینیم که دیگری در اروپا ، یا در یک گوشه ی دیگر دنیا تحقیقی بکند و ما از او یاد بگیریم ؟! مگر ما کمتر از آنها هستیم ؟! مگر ما کمتر می فهمیم؟!

پس باید تحقیقات کنند ، ابتکار کنند ، تولید را جلو ببرند ، صنعت را جلو ببرند ، تولید را از لحاظ کیفیت و کمیت بالا ببرند . این هم یک شرط ؛ ابتکار داشتن و نوآروی . چیزی را به بازار خواست بشر در سطح جهان عرضه کنید که چشم ها را به طرف شما بگرداند و به آن احساس احتیاج کنند . فقط ادعا نباشد . در این میدان باید واقعا عمل باشد . این هم شرط است . ( بیانات در خطبه های نماز جمعه تهران
1380/2/28 )
نوع مطلب : اقتصاد مقاومتی، 
برچسب ها : مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، ابتکار و نوآوری،
جمعه 19 تیر 1394 :: نویسنده : ربیعی
درباره وبلاگاین ملت راه را پیدا کرده . اصلا محاسباتشان اشتباه است ؛ نمیفهمند چه کار باید بکنند و چه کار دارند میکنند . خب ، اما فشار می آورند ؛ فشار اقتصادی از راه تحریمها . ما باید یک اقتصاد مقاومتی واقعی در کشور بوجود بیاوریم. (بیانات در دیدار جمعی از کارآفرینان سراسر کشور 1389/6/16)
نظرسنجی
به نظر شما برای کارآمدسازی اقتصاد مقاومتی تاکید بر کدام عامل ضروری تر است؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز :1
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :