ذکر امروز
معرفی کتاب

کتاب «نقشه راه اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری» در راستای تبیین مفهوم و بیان الزام‌ها و ارکان اقتصاد مقاومتی که مشتمل بر بیانات، رهنمودها و سیاست‌های امور اقتصادی رهبری است، در سه بخش و 10 فصل به همت ابراهیم زارعی گردآوری و از سوی انتشارات ایران منتشر شده است.

امکانات جانبی


حمایت می کنیم
هم دانشگاه ها ، هم دستگاه های دولتی ، هم آحاد مردمی که خوشبختانه توانائی و استعداد این کار را دارند ، چه از لحاظ علمی ، چه از لحاظ توانائی های مالی ، باید تلاش کنند مسئولیت زمان  خود و مقطع تاریخی حساس خود را بشناسند . به آن عمل کنند .

اینکه ما عرض کردیم « اقتصاد مقاومتی » ، این یک شعار نیست ؛ این یک واقعیت است . کشور دارد پیشرفت می کند . ما افق های بسیار  بلند  و نوید بخشی را در مقابل خودمان مشاهده می کنیم . خب ، بدیهی است که حرکت به سمت این افق ها ، معارضها و معارضه هائی هم دارد .

بعضی از این معارضه ها انگیزه های اقتصادی دارد ، بعضی انگیزه های سیاسی دارد ؛ بعضی منطقه ای است ، بعضی بین المللی است . این معارضه ها در مواردی هم منتهی میشود به همین فشارهای گوناگونی که مشاهده میکنید ؛ فشارهای سیاسی ، تحریم ، غیر تحریم ، فشارهای تبلیغاتی – اینها هست – لیکن در لابه لای این مشکلات ، در وسط این خارها ، گام های استوار و همتها و تصمیمهائی هم وجود دارد که بناست از وسط این خارها عبور کند و خودش را به نقطه ی مورد نظر برساند ؛ وضع کشور الن اینجوری است . ( بیانات در دیدار جمعی از پژوهشگران و مسئولان شرکت های دانش بنیان
1391/5/8 )نوع مطلب : اقتصاد مقاومتی، 
برچسب ها : مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، شعار،
یکشنبه 21 مهر 1392 :: نویسنده : ربیعی
درباره وبلاگاین ملت راه را پیدا کرده . اصلا محاسباتشان اشتباه است ؛ نمیفهمند چه کار باید بکنند و چه کار دارند میکنند . خب ، اما فشار می آورند ؛ فشار اقتصادی از راه تحریمها . ما باید یک اقتصاد مقاومتی واقعی در کشور بوجود بیاوریم. (بیانات در دیدار جمعی از کارآفرینان سراسر کشور 1389/6/16)
نظرسنجی
به نظر شما برای کارآمدسازی اقتصاد مقاومتی تاکید بر کدام عامل ضروری تر است؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز :1
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :